Procedura przyjmownia na zajęcia

W związku z bardzo dużym obciażeniem diagnostycznym specjalistów poradni

w I półroczu roku szkolnego 2023/2024 nie prowadzimy naboru na zajęcia specjalistyczne.

Procedura  przyjęcia dziecka na zajęcia specjalistyczne prowadzone na terenie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim

w roku szkolnym 2022/2023

1. Podstawą zgłoszenia dziecka na zajęcia specjalistyczne w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim jest diagnoza psychologiczna, pedagogiczna (w tym nauczycielska), logopedyczna lub medyczna, wskazująca na potrzebę objęcia dziecka daną formą pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  2. Osobami zgłaszającymi dzieci na zajęcia są rodzice/opiekunowie prawni dziecka.
  3. Rodzice/opiekunowie prawni dziecka wypełniają wniosek o objęcie dziecka zajęciami specjalistycznymi online dostępny na stronie internetowej poradni https://pppgrodziskmazowiecki.szkolnastrona.pl. Na podstawie analizy potrzeb dziecka,  przeprowadzonej z rodzicami rozmowy oraz analizy wniosku specjaliści poradni dokonują kwalifikacji na zajęcia.
  4. Zakwalifikowanie dziecka na zajęcia może wymagać dodatkowej konsultacji psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej lub medycznej (o czym specjalista poinformuje rodziców).
  5. Specjalista przekazuje rodzicom przyjętych dzieci termin rozpoczęcia i zakończenia zajęć.
  6. Dzieci, które zostały zakwalifikowane na zajęcia, ale z powodu braku miejsc, nie zostaną objęte zajęciami, zapisywane są na listy rezerwowe i sukcesywnie, w miarę możliwości, przyjmowane są w trakcie roku szkolnego. W przypadku zwolnienia się miejsca, specjalista kontaktuje się z rodzicem i przekazuje informację o dostępnym terminie zajęć dla dziecka.
  7. Przed rozpoczęciem zajęć rodzic/opiekun prawny podpisuje zgodę na uczestnictwo dziecka w zajęciach, pisemnie potwierdza, że został poinformowany o odpowiedzialności za bezpieczeństwo dziecka w czasie drogi na zajęcia oraz drogi powrotnej z zajęć, a także zobowiązuje się do przestrzegania  ustaleń i zasad obowiązujących w trakcie zajęć grupowych lub indywidualnych ( druk do podpisu przez rodzica u specjalisty prowadzącego zajęcia).
  8. Zajęcia specjalistyczne odbywają się w zaplanowanym cyklach kilku – kilkunastu spotkań. Ewentualna kontynuacja jest możliwa pod warunkiem stwierdzenia takiej konieczności przez specjalistę prowadzącego zajęcia (decyzje są podejmowane indywidualnie, po zakończeniu jednego cyklu spotkań).
  9. Zapisy na zajęcia prowadzimy do  25 września 2022r.
  10. Aktualne informacje o dodatkowych naborach na zajęciach dostępne będą na stronie internetowej poradni oraz w sekretariacie.

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA SEKRETARIAT PORADNI

tel: (22) 755-55-74, 723 16 44