NASZA OFERTA

Konsultacje

Konsultacje odbywają się bez obecności dziecka. Rodzic przychodzi na spotkanie sam.

Konsultacja psychologiczna dotyczy zazwyczaj trudności emocjonalnych, społecznych lub wychowawczych. Psycholog jest najczęściej specjalistą prowadzącym proces diagnostyczny dziecka na terenie poradni.

Konsultacja pedagogiczna dotyczy wsparcia dziecka w trudnościach edukacyjnych na terenie domu. Konsultacja taka odbywa się zazwyczaj po diagnozie przyczyn trudności szkolnych.

Konsultacja logopedyczna dotyczy pracy dziecka z rodzicem w domu pod kierunkiem specjalisty z poradni. Konsultacje odbywają się niecyklicznie – w miarę wolnych miejsc.

Konsultacja z terapetą Integracji sensorycznej

Konsultacja z psychoterapeutą

Badania diagnostyczne

Na wizytę diagnostyczną należy dostarczyć wszelkie dokumenty dotyczące zgłaszanych trudności, takie jak:

• książeczkę zdrowia, karty wypisowe, zaświadczenia, wyniki badań laboratoryjnych;
  • wyniki badań specjalistycznych (np. neurologicznych, laryngologicznych, aktualny wynik badania słuchu);
  • w przypadku trudności w pisaniu – wypracowania, zeszyty przedmiotowe, wytwory własne;
  • w przypadku uczęszczania na terapię (pedagogiczną, logopedyczną, psychologiczną i inne) – opinię osoby prowadzącej;
  • w przypadku trudności wychowawczych i dydaktycznych – opinię wychowawcy ze szkoły/przedszkola

Podczas wizyty diagnostycznej pracownik przeprowadza z dzieckiem testy.Takie spotkanie trwa około 2 godzin.

Dziecko przychodzące do poradni powinno być zdrowe, wypoczęte i najedzone.

Jeśli dziecko jest zaopatrzone w okulary lub aparat słuchowy – powinno je mieć przy sobie.

Po badaniu poradnia, na pisemny wniosek rodzica, może wydać informację o wynikach badania lub opinię z zaleceniami do pracy w domu i w szkole.

Każdorazowo, w przypadku, gdy dziecko nie może stawić się na zajęcia, rodzic jest zobowiązany do wcześniejszego powiadomienia poradni o nieobecności dziecka.

Zajęcia specjalistyczne

W miarę wolnych miejsc i zgodnie z procedurami obowiązującymi w poradni dziecko może wziąć udział w zajęciach specjalistycznych. Jeśli dziecko zostało wytypowane do terapii indywidualnej lub grupowej w poradni, terminy wizyt zostają zaplanowane w uzgodnieniu z osobą prowadzącą.