Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grodzisku Mazowieckim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.pppgrodziskmazowiecki.szkolnastrona.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2016-10-17.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-12-16.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • brak dostępności języka migowego;
  • filmy nie posiadają transkrypcji tekstowej/audiodeskrypcji;
  • nie wszystkie dokumenty zamieszczane na stronie jako pliki w formacie DOC lub PDF zostały przygotowane z użyciem stylów;

Ułatwienia na stronie dla osób z niepełnosprawnościami:

  • widok standardowy strony,
  • kontrast nocny,
  • kontrast zółto-czarny,
  • szerokość standardowa strony,
  • szerokość maksymalna strony,
  • wersja tekstowa strony,
  • powiekszanie tekstu,
  • zmniejszanie tekstu,
  • bezpośrednie linki dostepowe w tekście deklaracji do najważniejszych informacji oraz druków do pobrania stosowanych w orzeczekaniu o potrzebie kształcenia specjalnego i opiniowanu deficytów rozwojowych.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację sporządzono dnia: 2020-12-10.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest wicedyrektor Poradni Marta Domecka , e-mail: pppgrodzisk@powiat-grodziski.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 896 57 00. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Do siedziby Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim można dojechać liniami autobusowymi:

  • numer 20 linia: Kaski - Baranów - Jaktorów - Grodzisk Maz. | Baranów - Jaktorów - Grodzisk Mazowiecki (odległość do przystanku ok. 50 metrów)

Rozkład jazdy Grodziskie Przewozy Autobusowe: znajduje się na stronie: https://gpa.grodzisk.pl/wp-content/uploads/sites/66/2022/12/20.pdf

OGÓLNY OPIS BUDYNKU

Przy siedzibie poradni znajduje się bezpłatny parking (po drugiej stronie ulicy). Miejsca dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są na terenie Poradni (wjazd bezpośrednio z ulicy bramą). Poradnia mieści się w budynku wolnostojącym, czterokondygnacyjnym. Podjazd dla osób ze specjalnymi potrzebami znajduje się na tyłach budynku. Budynek jest wyposażony w windę.  Poradnia dysponuje toaletą dla osób z niepełnosprawnościami (parter budynku) oraz kącikiem dla rodzica i dziecka z przewijakiem oraz miejscem do karmienia (pierwsze piętro budynku). Jest możliwość wejścia do poradni z psem asystującym.

Osoby przybywające do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodzisku Mazowieckim otrzymają niezbędną pomoc od pracowników Poradni. Gabinety diagnostyczne dostosowane do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami zlokalizowane są na parterze i pierwszym piętrze budynku. Z holu głównego na parterze można bez barier architektonicznych dostać się do niezbędnych dla interesantów pomieszczeń: sekretariatu, gabinetów terapeutycznych, gabinetu dyrektora i toalet. Korytarze na poszczególnych piętrach umożliwiają wyminięcie się dwóch osób.  Klatka schodowa jest oddzielona od korytarzy drzwiami przeciwpożarowymi. Schody na klatce są szerokie i na każdym stopniu są zamontowane widoczne pasy antypoślizgowe. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. Brak pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym. Brak napisów dla osób niewidomych i słabowidzących w alfabecie Braille'a.