Warsztaty dotyczące realizacji zaleceń zawartych w opiniach i orzeczeniach

Zapraszamy nauczycieli i pedagogów oraz specjalistów szkolnych na spotkania grupowe oraz konsultacje indywidualne on-line dotyczące , realizacji zaleceń zawartych w opiniach i orzeczeniach wydawanych przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną.

Szkolenia będą kompendium praktycznych wskazówek dla nauczycieli jak odpowiednio interpretować zapisy dokumentacji uczniów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz jak tworzyć dostosowania wymagań w nawiązaniu do zaleceń zawartych w opiniach i orzeczeniach.

Dla kogo jest to szkolenie: Wychowawców, pedagogów szkolnych, wszystkich nauczycieli pracujących z uczniami posiadającymi opinię lub orzeczenie z PPP.

Podczas szkoleń zostaną poruszone następujące tematy:

• Umiejętność prawidłowej modyfikacji dokumentów uczniów.

• Przypomnienie obowiązujących przepisów dot. tworzenia dokumentacji ucznia z opinią lub orzeczeniem.

• Interpretowanie opinii i orzeczeń z PPP.

• Wzmocnienie kompetencji w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

• Przedstawienie praktycznych wskazówek do pracy.

• Przygotowanie opinii o uczniu na potrzeby diagnozy w celu wydania opini/orzeczenia przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną.

Czas trwania spotkań – 90 min.

Ilość osób uczestniczących w spotkaniach – max. 12 osób

Planowany czas rozpoczęcia spotkań – kwiecień 2022r.czwartki w godz. 19.00-20.30

Spotkania poprowadzi pedagog mgr Elżbieta Barańska

Zgłoszenia prosze kierować bezpośrednio na adres: elzbieta.baranska@pppgrodziskmazowiecki.szkolnastrona.pl

Termin szkolenia będzie ustalony po zebraniu grupy.